Ubrania z kaszmiru są produktem luksusowym. Z czym je łączyć aby stworzyć stylową stylizację na co dzień?

Dlaczego ubrania z kaszmiru są produktem luksusowym? 

Ubrania z kaszmiru cieszą się dużym uznaniem w świecie mody i tekstyliów.  Wiele powodów przemawia za tym, aby ubrania z kaszmiru dopełniały również Twoją codzienną stylizację. Tkaniny wykonane z tego materiału zapewniają doskonałe ciepło, delikatność i elegancję, dzięki czemu pozwalają czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Często są postrzegane jako symbol luksusu i wyrafinowanego stylu, a ich cena odzwierciedla pewien prestiż społeczny.

 

Sweter z puszystego kaszmiru UNO

Jak kaszmir zdobył uznanie na świecie

Historia jednej z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych materiałów włókienniczych na świecie sięga czasów starożytnych. W Starożytności kaszmir stał się cennym środkiem handlu i przyprawami między Chinami, a subkontynentem indyjskim. Dzięki temu przyczynił się do wymiany kulturowej i ekonomicznej pomiędzy tymi regionami. Produkcja materiałów oraz hodowla kóz kaszmirskich jest ściśle związana z wysoką jakością produktów i tradycją rzemieśliczą. Region produkcyjny wyróżnia się piękną przyrodą oraz idealnymi warunkami klimatycznymi dla hodowli kóz. Do dzisiaj wełnę kaszmiru pozyskuje się właśnie z sierści tych zwierząt. To wymagający proces, kozy produkują ograniczoną ilość sierści i to sprawia, że produkcja tkanin kaszmirowych jest kosztowna, trudna, ale również ekskluzywna. Dodatkowo warto wiedzieć, że wielu producentów wytwarza swoje produkty ręcznie, zachowując przy tym dbałość o każdy detal i precyzję w wykonaniu końcowego produktu.

Jak odróżnić sztuczny kaszmir od prawdziwego?

Prawdziwy kaszmir często klasyfikowany jest według jakości.
Rozpoznanie kaszmiru może okazać się trudne na pierwszy rzut oka, zwłaszcza gdy materiał jest używany w połączeniu z innymi włóknami.

Poniżej kilka przydatnych wskazówek, czyli wyróżników jakości - jak rozpoznać prawdziwy kaszmir:

Cena - Prawdziwy kaszmir to jeden z najdroższych materiałów włókienniczych. Jeśli produkt wydaje się zbyt tani, istnieje prawdopodobieństwo, że może być wykonany ze sztucznego zamiennika.

Etykieta - Warto zwracać uwagę na etykietę na ubraniach. Prawdziwy kaszmir będzie zazwyczaj opisany jako “100% kaszmir” lub “pure cashmere”. Etykieta może również zawierać informację dotyczącą producenta i kraju pochodzenia.

Test płomienia - Ostrzyż włókno kaszmiru i podpal pojedyncze włókno. Autentyczny kaszmir będzie pachniał jak spalająca się włosowina, podczas gdy syntetyczne alternatywy mogą wydzielać innych zapach.

Miękkość i delikatność - Prawdziwy kaszmir jest znany ze swojej niezwykłej miękkości. Jeśli produkt wydaje się szorstki lub nieco sztywny, może być to oznaka sztucznego zamiennika.

Przeznaczenie pielęgnacyjne - Jeśli etykieta wskazuje, że ubranie można prać w pralce, bez żadnych ograniczeń, może to świadczyć o tym, że nie jest to prawdziwy materiał.

Spójność wzoru - Autentyczny kaszmir jest gadki i jednolity, natomiast niespójny wzór może wskazywać na sztuczne włókna.

Kolor - Produkty z kaszmiru posiadają stonowane kolory i elegancki wzór.

Jakie są podstawowe korzyści noszenia ubrań z kaszmiru? 

Kaszmir jest niezwykle miękkim i delikatnym w dotyku materiałem. Jego doskonała izolacja termiczna pozwala na łączenie go w stylizacjach zarówno zimą, kiedy potrzebujemy czegoś cieplejszego, jak i latem, dzięki swojej zdolności do regulowania temperatury ciała. Dla osób wrażliwych na różne rodzaje tkanin może okazać się bardzo komfortowy, łagodny dla skóry i nie powodujący podrażnień. Zachowuje swoje właściwości hipoalergiczne czyli nie wywołuje reakcji alergicznej.

Warto pamiętać, że ubrania z kaszmiru wymagają specjalnej pielęgnacji i czyszczenia, są to kluczowe zadania dla utrzymania trwałości.

Z czym najlepiej łączyć kaszmir w dopełnieniu swojej stylizacji?

Kaszmirowe swetry, szale czy suknie są uważane za modne i stylowe. Ich elegancki wygląd może pozwolić na stworzenie unikalnej i oryginalnej stylizacji. Doskonale sprawdzą się do noszenia przy różnych okazjach, zarówno casualowych, jak i formalnych. Kluczową kwestią jest zbalansowanie tekstur, kolorów, aby stworzyć spójną stylizację według swojego indywidualnego stylu.

 

Nasz dostępny asortyment z kaszmiru:

Sweter z kaszmiru Uno:

     

Sweter z Jeansami - Kaszmirowy szary/czarny sweter Uno będzie idealnie pasował do klasycznych jeansów. To zestawienie sprawdzi się zarówno w bardziej codziennych, jak i nieco bardziej eleganckich sytuacjach.

Spódnica lub spodnie materiałowe - Połącz kaszmirowy sweter z elegancką spódnicą lub spodniami materiałowymi. Taki zestaw może być idealny na spotkanie biznesowe lub wieczorne wyjście na kolację.


Skórzane spodnie - Kombinacja swetra z kaszmiru ze skórzanymi spodniami dodaje rockowego sznytu do Twojego wyglądu. Połączenie sprawdzi się na co dzień do pracy, ale również na spotkanie z przyjaciółmi.

Kaszmirowy szalik:


Klasyczny damski trencz lub płaszcz i szal
W chłodniejsze dni możesz założyć płaszcz z wełny lub trencz i szal z kaszmiru. To połączenie zapewni Ci zarówno ciepło, jak i styl. 

Wszystkie wymienione produkty dostępne są w naszej ofercie.

Laifbrand.pl