Quiet Luxury: Co to znaczy w modzie?

Wkraczając delikatnie do świata cichego luksusu, gdzie elegancja spotyka się z prostotą, a subtelność jest kluczem do wyrafinowanego stylu przyjrzymy się bliżej terminowi quiet luxury, poznamy niektóre wybitne kobiety, które są jego zwolenniczkami oraz odkryjemy, jak wprowadzić ten styl do naszych codziennych stylizacji.

Quiet luxury - na czym polega?

Filozofia quiet luxury to podejście do luksusu, które kładzie nacisk na subtelność, jakość, zrównoważony rozwój oraz spokojne i eleganckie doznania, zamiast na efektowność i ekstrawagancję. W przeciwieństwie do tradycyjnego pojmowania luksusu jako obfitości w drogie przedmioty i eksponowanie bogactwa, quiet luxury skupia się na prostocie, trwałości i minimalizmie.

Quiet luxury - skąd wziął się termin?

Termin "quiet luxury" zyskał popularność w świecie mody jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie świadomą konsumpcją i zrównoważonym stylem życia. Pojawienie się tego terminu można częściowo przypisać zmieniającym się preferencjom konsumentów, którzy zaczęli coraz bardziej doceniać jakość i trwałość produktów oraz zwracać uwagę na etyczne i ekologiczne praktyki produkcji. Quiet oznacza ciszę, zatem jest to sposób ubierania się, który nie jest krzykliwy, lecz dyskretnie stawia na jakość i świetne kroje - one mówią więcej, niż logotypy.

Cichy luksus - minimalizm w modzie i zrównoważony styl życia

Quiet luxury odnosi się do luksusu, który jest subtelny, trwały i pozbawiony efektowności. Nie jest to luksus w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, opartym na drogich markach i ekstrawaganckich produktach, ale raczej luksus w postaci prostych, dobrze wykonanych rzeczy, które przynoszą radość i satysfakcję na dłuższą metę. W ramach quiet luxury, doceniać należy jakość ponad ilość, wybierając rzeczy wykonane z najwyższej jakości materiałów i projektowane z dbałością o szczegóły. Dla wielu osób, quiet luxury to nie tylko sposób na życie, ale także manifestacja wartości, takich jak świadomość ekologiczna, etyczna produkcja i równowaga między komfortem a minimalizmem. Jak również spokój, harmonia i czas spędzony w otoczeniu przyjaznym dla natury.

Jak możemy wprowadzić zasady quiet luxury do naszej garderoby?

To proste! Zacznijmy od ubrań wykonanych z naturalnych, luksusowych tkanin, takich jak kaszmir, jedwab czy len. Stawiajmy na klasyczne, ponadczasowe kroje, które nigdy nie wyjdą z mody. Unikajmy nadmiaru zdobień i wzorów, a zamiast tego skupmy się na prostych, eleganckich detalach.

Warto również zwrócić uwagę na etyczne i zrównoważone praktyki produkcji, które dbają o środowisko i pracowników, promując tym samym idee fair trade i odpowiedzialnej konsumpcji.

Jest też jeden tip, który stosują zwolenniczki quiet luxury: mniej znaczy więcej. Jeśli masz ochotę założyć i naszynik, i kolczyki, wybierz tylko jedną z tych rzeczy.

Inspirujące kobiety, które podążają za stylem quiet luxury

Współczesne kobiety coraz częściej zwracają uwagę na quiet luxury, wybierając eleganckie i trwałe ubrania zamiast krótkotrwałych trendów. Jedną z najbardziej znanych ikon tego stylu jest Meghan Markle, księżna Sussexu, która słynie z prostych, ale eleganckich stylizacji, często wybierając ubrania od małych, niezależnych marek. Inne kobiety, które podążają za quiet luxury to m.in. Emma Watson, Kate Middleton czy Amal Clooney, które znane są z wyrafinowanego i subtelnie skomponowanego stylu.

Quiet luxury - za co kobiety pokochały cichy luksus?

Klasyczna Elegancja: Biała koszula oversize oferuje połączenie prostoty, jakości i subtelności. Choć wydaje się być pozornie zwykłym ubraniem, to w rzeczywistości symbolizuje ona powrót do esencji quiet luxury - wartości, które stawiają na trwałość i elegancję ponad modowe efemeryczności.

Biała koszula z długim rękawem w stylu oversize stała się stała się również ikoną klasycznej elegancji w świecie mody. To niezwykle wszechstronny element garderoby, który można nosić na wiele sposobów, od formalnych spotkań po casualowe wyjścia. Jej luźny, oversizeowy krój dodaje lekkości i swobody, jednocześnie zachowując wyrafinowany wygląd.

Luksusowe DodatkiCzarna skórzana torebka jest niezmiennie uważana za kluczowy element luksusowych dodatków w świecie mody. Jej elegancja, wszechstronność i trwałość sprawiają, że stanowi nieodłączny element garderoby wielu kobiet na całym świecie. To niezwykle uniwersalny akcesorium, które może towarzyszyć zarówno formalnym, jak i codziennym stylizacjom, dodając im wyrafinowanego wyglądu i klasy.

Jak wprowadzić quiet luxury do naszych codziennych stylizacji? Oto 5 Top inspirujących propozycji z LAIF

Propozycja 1
Ubrania LAIF w stylizacji:
- czarny damski trencz
- biała koszula z długim rękawem oversize
- czarna skórzana torebka - listonoszka

 

Propozycja 2
Ubrania LAIF w stylizacji:
płaszcz w jodełkę Charlie
- biała koszula z długim rękawem oversize
- skórzana torebka Livia - shopperka

Propozycja 3
Ubrania LAIF w stylizacji:
klasyczny damski trencz / szałwia
- biała koszula z długim rękawem oversize
mini torebka skórzana Lucia

Propozycja 4
Ubrania LAIF w stylizacji:
- klasyczny damski trencz / khaki
czarna sukienka Belle z elastycznej wiskozy
- czarna skórzana torebka - listonoszka

Propozycja 5
Ubrania LAIF w stylizacji:
- klasyczny damski trencz / beż
czarna sukienka Belle z elastycznej wiskozy
czarna skórzana torebka - listonoszka

 

Dla wielu osób, odkrycie quiet luxury zaczyna się od zmiany podejścia do zakupów. Zamiast gonić za tanimi, masowymi produktami, warto zastanowić się nad jakością i trwałością rzeczy, które kupujemy. Warto także eksperymentować z minimalistycznymi stylizacjami, ograniczając ilość ubrań, ale starannie dobierając każdy element garderoby.

Przeczytaj również: Sekrety skórzanej torebki - od wiecznego stylu, po ekstrawagancką trwałość

Laifbrand.pl