Styl Old Money i jego kluczowy element: Jak wybierać i nosić białą koszulę?

Biała koszula w stylu Old Money to podstawowy element garderoby nie tylko kapsułowej, ale również tego popularnego ostatnio stylu. Jeśli marzysz o tym, aby wyglądać jak dziedziczka fortuny, oto kilka zasad, które sprawią, że będziesz nosić swoją koszulę z elegancją i klasą.

1. Przede wszystkim jakość. Biała koszula ma o tym świadczyć

Biała koszula powinna być naprawdę świetnej jakości i dopracowana w każdym detalu. Koszule z sieciówek często odpadają w przedbiegach: mają miękkie, liche kołnierzyki i bezkształtne mankiety, a sama jakość popeliny pozostawia wiele do życzenia. Inwestycja w wysokogatunkowy twill z czystej bawełny, jak w modelu oferowanym przez Laif, zapewni trwałość i elegancję na lata.

2. Koszula powinna być utrzymana w męskim stylu

Męski styl oznacza usztywniany, wyraźny kołnierzyk i sztywne mankiety, które możemy efektownie odwinąć. To dodaje koszuli charakteru i elegancji, a także podkreśla klasyczny wygląd w stylu Old Money.

Biała koszula - kwintesencja stylu Old Money. Powinna być lekko oversize, ze świetnej gatunkowo bawełny, z usztywnianym kołnierzykiem i mankietami.

3. Koszula powinna być nieskazitelnie biała

Nieskazitelna biel to podstawa, ale nie oznacza to, że koszulę trzeba będzie szybko wyrzucić. Warto wybierać materiały, które są odporne na częste pranie i zachowują swoją biel przez długi czas. Wykończenie easy care, jak w koszulach Laif, minimalizuje potrzebę prasowania i sprawia, że koszula wygląda świeżo po każdym praniu.

4. Koszula w stylu Old Money powinna być też oversize, jakby pożyczona od chłopaka

Oversize to kolejny kluczowy element. Biała koszula w stylu Old Money powinna być luźna i wygodna, jakbyś pożyczyła ją od swojego partnera. Taki fason dodaje nonszalancji i luzu, jednocześnie zachowując elegancję i styl.

5. Nie ma mowy o krótkich rękawach

Krótkie rękawy nie mieszczą się w kategorii klasyki Old Money. Nawet w ciepłe, czy wręcz gorące dni, rękawy odwijamy, zamiast wybierać koszule z krótkim rękawem. To pozwala zachować elegancki i spójny wygląd.

Przykład idealnej koszuli: Biała damska koszula LAÏF

Koszula LAÏF wykonana jest z wysokogatunkowego twillu z czystej bawełny, która dzięki splotowi włókien jest delikatnie elastyczna. Model posiada delikatnie zaznaczoną linię ramion, usztywniany kołnierzyk i mankiety. Prosty fason zapewnia klasyczny i elegancki wygląd.

Koszula została wyprodukowana w Polsce i można ją prać ręcznie w temperaturze max. 30 stopni Celsjusza.

Wybierając białą koszulę zgodnie z powyższymi zasadami, stworzysz bazę swojej garderoby, która będzie nie tylko modna, ale przede wszystkim ponadczasowa. Styl Old Money to synonim elegancji i klasy, a biała koszula jest jego kwintesencją.