Ikoniczne trencze damskie w filmach, które zapadły widzom w pamięć

W świecie filmowym istnieje wiele ikonicznych przedmiotów i strojów, które stają się nieodłączną częścią kultury popularnej. Jednym z takich elementów garderoby są trencze damskie, które występowały w wielu filmach, stając się dla widzów niezapomnianymi kreacjami. Przeanalizujmy kilka filmowych klasyków, w których trencze odgrywają istotną rolę, oraz bliżej przyjrzymy się aktorkom, które je nosiły.

  1.  "Matrix" (1999) Skórzany trencz (wzrost: 174 cm): Carrie-Anne Moss, o atletycznej sylwetce, wcielająca się w postać Trinity, nosiła wyjątkowy, czarny trencz wykonany z wysokogatunkowej skóry. Płaszcz miał długość sięgającą kostek, długie, przylegające rękawy oraz szeroki, mocno zaznaczony kołnierz.

  2. "Śniadanie u Tiffany-ego" (1961) - Audrey Hepburn (wzrost: 170 cm): Audrey Hepburn, o delikatnej, smukłej sylwetce, wcielając się w postać Holly Golightly, nosiła klasyczny trencz, który stał się jednym z ikonicznych elementów jej stylizacji. Płaszcz miał prosty, elegancki krój, sięgający do kolan, z szerokim kołnierzem i głębokimi kieszeniami.

  3. "Utalentowany pan Ripley" (1999) - Gwyneth Paltrow - Stylowy trencz (wzrost: 175 cm): Gwyneth Paltrow, o wysokiej, smukłej sylwetce, nosiła klasyczny trencz, który podkreślał jej klasę i wyrafinowanie. Płaszcz był wykonany z lekkiej, eleganckiej tkaniny, miał długi, prosty krój i szeroki kołnierz, idealnie wpisując się w stylizację lat 50. i 60.

  4. "Notting Hill" (1999) - Julia Roberts - Skórzana kurtka o kroju trencza (wzrost: 175 cm): Julia Roberts, o kobiecej, zgrabnej sylwetce, nosiła w niektórych scenach skórzaną kurtkę o kroju trencza, która doskonale komponuje się z romantycznym nastrojem filmu.

Te filmy i trencze damskie, które w nich występują, stanowią integralną część historii kina i mody, zapadając w pamięć widzów na długie lata.

Zapraszamy do odkrycia naszej kolekcji ekskluzywnych płaszczy i trenczy, które zostały stworzone z pasją w Polsce. Każdy nasz produkt cechuje ponadczasowy design, który doskonale uzupełni Twoją garderobę. Korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości włoskich tkanin, zapewniając nie tylko styl, ale także komfort i trwałość. Przekonaj się i dodaj nutę klasyki oraz elegancji do swojej szafy już dziś!

 

Dostępne produkty

Klasyczny damski trencz 
kupisz tutaj

 

Klasyczny trencz premium / Szałwia
kupisz tutaj

 

 

Klasyczny trencz premium / Czarny
kupisz tutaj

 

Klasyczny trencz premium / Khaki
kupisz tutaj

Laifbrand.pl